Pierwsze uruchomienie

Wysokie temperatury uniemożliwiają prowadzeniu jakichkolwiek prac z orurowaniem. Postanowiłem popracować nad komunikacją z PC. Program powolutku, ale systematycznie jest rozwijany. Na stan dzisiejszy mikrokontroler wysyła już całe pakiety danych, a program na komputerze  potrafi je odebrać. Niestety nie ma co pokazywać, jeżeli chodzi o komunikację. Z ważniejszych informacji to komunikacja odbywa się przy użyciu własnej ramki danych. Pakiety podzielone są na 32 bajty. Mimo, że danych jest tylko 29 bajtów. Dopełnienie do pełnej wartości 2n jest podyktowane łatwiejszą obsługą tablicy danych w uC.

Znalazłem kolejny błąd. Zastosowałem inny termistor do pomiaru wilgotności. Inny  niż ten który był podawany przez producenta. Niestety będę musiał zmienić mapę wartości. Dla fanów tuningu aut, taka mapa jest częściej spotykana.

wykres wartości rezystancji czujnik HR

wykres wartości rezystancji czujnik HR

Na osi X są naniesione wilgotności względne, na osi Y temperatury w jakich dokonywany jest pomiar, a w osi Z wpisane są wartości zmierzone rezystancji czujnika w Ohma’ch.

Upały są nie do zniesienia, to postanowiłem uruchomić centrale. Niech przynajmniej miesza to powietrze i sprawi jakiś ruch. Miałem pewne obawy czy wszystko dobrze popodpinałem, ale udało się bez spalenia czegokolwiek i centrala ruszyła za pierwszym razem.

Przepraszam za jakość filmu. Nie posiadam, kamery, a ten film robiony był telefonem.

Wentylatory na pełnej mocy, bez zamknięcia komory są dość głośne. Poniżej połowy jest już dużo spokojniej.

Pozdrawiam

GrzegorzM

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.