Nowa obudowa i nowa płytka pcb

    Nowy sterownik już się robi. Schemat płytki został wysłany do prototypowni. Nauczony poprzednimi doświadczeniami, nawet nie próbowałem wykonania takiej płytki w domu. Mimo, że posiadam naświetlarkę UV, drukarkę laserową, to uzyskanie płytki z taką rozdzielczością, jest bardzo trudne. Problematyczne są pola lutownicze pod mikroprocesor. Trudnością jest uzyskanie wszystkich przerw między polami. Szerokość odstępu, między pinami, to zaledwie 0,45 mm (wg. katalogu). Przerwa między polami lutowniczymi to 0,24 mm. Kratka na schemacie ma blok 0,5 mm.

Pola lutownicze uC XMega

Pola lutownicze uC XMega

Niestety czas oczekiwania na wykonanie płytki to 2 tygodnie. Naturalnie można dopłacić i przyśpieszyć produkcję, ale cena rośnie prawie o 60 %. Ja wysyłam do firmy z Gdańska. Może nie są najtańsi, ale jeszcze nigdy nie miałem zastrzeżeń do płytek. Strona : Satland Prototype

Widok ogólny ostatniej wersji :

widok ogólny pcb

widok ogólny pcb

    Drugą rzeczą która poszła do przodu, to nowe obudowy. Poprzednia miała okno zwymiarowane na wyświetlacz 2,8 cala. Dla własnej wygody postanowiłem, zmienić go na 3,2 cala. Mam nadzieje, że łatwiej będzie operować na wyświetlaczu, bez rysika, a jedynie palcem. Musiała zmienić się górna część. Okno jest większe i jednocześnie lekko przesunięte. Paweł, osoba odpowiedzialna za wydruki 3D, uznał, że można dodać jakieś logo, czy nazwę na obudowę. Miało to za zadanie ożywić trochę wygląd. Padło na “domek”, który narysowałem do ekranu głównego. Logo jest wklęsłe. Najniższy punk jest na głębokości -1 mm. Dolna część obudowy została zmieniona o otwór na złącze usb. Nie będzie potrzeby otwierania obudowy, aby zgrać dane po kablu.

Nowe obudowy

Nowe obudowy

Logo

Logo

Nowe okno

Nowe okno

Do czasu, kiedy nie dostanę nowej płytki, właściwie nie mam pola na prowadzenie dalszych prac. Będę musiał uzbroić się w cierpliwość i poczekać.

Pozdrawiam

GrzegorzM.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.